ضمانت بازگشت کالا

شرایط بازگشت کالا یا مرجوع کردن سفارش‌ها در ایرانترم چگونه است؟

 

در جهت ارتقاء تجربه مشتری و ایجاد سرویس‌های ارزش افزوده، اگر خریدار به هر دلیلی از خرید خود از ایرانترم منصرف شود، تا ۷ روز فرصت خواهد داشت تا کالای خریداری شده را برگردانده و وجه پرداختی خود را پس بگیرد. برگشت کالا در ایرانترم شامل ۲ گروه اصلی زیر می‌شود:

 • برگشت کالا به علت انصراف از خرید | هزینه ارسال کالای برگشتی با خریدار 
 • مرجوع‌کردن کالا به علت نقص ظاهری یا مغایرت کالا با سفارش | در صورت تایید نقص و مغایرت هزینه ارسال (مرجوعی) به خریدار برگردانده میشود بشرطی که رسید پستی همراه کالا ارسال شود.
 • برگشت‌دادن کالا به علت نقص فنی که بعد از نصب مشخص می‌شود | در صورت تایید نقص فنی هزینه ارسال (مرجوعی) به خریدار برگردانده میشود بشرطی که رسید پستی همراه کالا ارسال شود.
 • مرجوع نمودن کالا بدلیل آسیب فیزیکی در حین حمل و نقل توسط شرکت پست یا باربری

در ادامه شرایط استفاده از ضمانت بازگشت کالا با توجه به ۳ دلیل بالا را توضیح میدهیم و پیشنهاد می‌کنیم حتما این بخش را کامل مطالعه کنید.

 

مرجوع نمودن کالای خریداری شده بدلایل پشیمانی از خرید، علل سلیقه‌ای  و یا تغییر نظر خریدار

   

 پیش از مرجوع کردن کالا، حتما با کارشناسان ایرانترم هماهنگی های لازم را انجام داده و به هیچ‌وجه کالایی را بدون هماهنگی قبلی به فروشگاه ارسال نکنید (در غیراینصورت ایرانترم مسئولیتی بابت استرداد وجه کالای مرجوع شده نخواهد داشت).

 •  شما ۷ روز پس از دریافت کالا وقت دارین تا انصراف از خریدتون رو به ما اعلام کنین و پس از این مدت متأسفانه قادر به پذیرش برگشت کالا نخواهیم بود.
 •  بازگشت کالا تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالای مورد نظر در شرایط اولیه (پلمپ) باشد، کارتن باز نشده باشد و از آن استفاده نشده باشد و کلیه ملزومات و اقلام همراه آن ارسال شود.

 جعبه، کارتن و بسته بندی کالا کاملا سالم و بدون کوچکترین ایراد  یا مخدوشی باشد. برچسب زدن روی کالا یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی بسته بندی یا جعبه محصول یا مخدوش  و پاره کردن جعبه محصول امکان استفاده از ضمانت بازگشت کالا را از بین خواهد برد.

در این موارد خریدار مسئول هزینه حمل و ارسال کالا به فروشنده خواهد بود.

 اگر برگشت کالا از طریق پست یا باربری انجام می‌شود، خریدار باید حتماً  کالا را "بیمه" کند  و این موضوع می‌بایست در قبض پستی  شود. همچنین دقت کافی در بسته بندی کالا می‌بایست لحاظ گردد تا اطمینان حاصل شود که کالا و یا بسته بندی آن در حین ارسال و باربری آسیبی از نظر فنی و یا ظاهری نبیند.

 اگر کالا یا بسته بندی در زمان ارجاع و ارسال به فروشگاه به هر نحوی دچار آسیب، صدمه و یا ایراد ظاهری شود، امکان قبول آن وجود نخواهد داشت و از این بابت هیچگونه مسئولیتی بر عهده ایرانترمنخواهد بود.

 سلامت کالای مرجوع شده در فروشگاه می‌بایست به‌تایید کارشناسان فروشگاه ایرانترمبرسد و طی ۴۸ ساعت کاری نتیجه اطلاع‌رسانی خواهد شد. درصورت عدم دریافت کالا در شرایط فوق، خریدار مسئول برگشت مجدد کالای صدمه‌دیده خواهد بود و وجهی مسترد نخواهد شد.

 سفارش یک کالا به تعداد، مغایر با هدف مصرف خریدار است و شامل حق استرداد نمی‌شود

 توجه فرمائید که کولر های گازی از این ضمانت بازگشت مستثنی می‌باشند. برای خرید کولرهای گازی، کارشناسان ایرانترم آمادگی ارائه مشاوره کامل پیش از ثبت سفارش در مورد ویژگی‌ها و مشخصات کولر بر اساس مقیاس و محل نصب دارند و نتیجتا بازگشت کالا و تعویض آن مقدور نمی‌باشد.

 •  

مرجوع نمودن کالاهای بعلت نقص فنی در عملکرد 

ظرف مدت ۲۴ ساعت پس از دریافت کالایی که نیاز به نصب توسط نصاب شرکت ندارد و در مورد کالاهایی که باید از طریق شرکت خدمات پس از فروش نصب بشوند ۲۴ ساعت پس از نصب باید این موضوع به کارشناسان ایرانترم از طریق شماره ۹۱۰۰۸۳۸۶ اطلاع‌رسانی شود. پس از گذشت مدت زمان ذکر شده (یک روز کاری) مسئولیتی متوجه ایرانترم نخواهد بود.

 توجه نمايید که رفع ایراد و نقص فنی کالاهایی که دارای مدت گارانتی می باشند و باید توسط نصاب مجاز نصب و راه‌اندازی گردیده باشند، صرفا به عهده واحد خدمات بعد از فروش مجاز همان برند و شرکت سازنده خواهد بود.

 چنانچه ایراد و نقص کالای برگشتی (غیرگارانتی) توسط کارشناسان شرکت سازنده تایید شود خریدار می‌تواند کالای دیگری را انتخاب کند و یا در صورت تمایل کالا را مرجوع و وجه پرداخت شده به ایشان مسترد خواهد شد.

 لازم است کارتن و جعبه اصلی کالا تا پایان ۷ روز مهلت استفاده، نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود

 می‌بایست کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود بدون صدمه و خسارت و پارگی به فروشنده بازگردانده شود. حتی برچسب‌زدن و یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر چیز دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پارگی جزئی، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

 در صورت عدم تایید نقص فنی ذکر شده در کالای بدون گارانتی توسط کارشناسان ایرانترم، هزینه ارسال به عهده مشتری خواهد بود و کالا به مشتری بازگشت داده می‌شود. در صورت خودداری مشتری از پذیرش مجددکالا، کالا به مدت ۱۰ روز به صورت امانت نزد ایرانترم باقی می‌ماند و پس از این مدت فروشگاه هیچگونه مسئولیتی در قبال فقدان و یا آسیب دیدگی کالا بر عهده نخواهد داشت.

درصورت تایید نقص فنی در کالا هزینه مرجوع کردن کالا به مشتری برگردانده میشود. پس حتما فاکتور شرکت پستی را به همراه سفارش ارسال کنید تا هزینه پست واریز شود.

 

 مرجوع نمودن کالا بدلیل مغایرت در کالای خریداری شده و کالای دریافتی

 

  

لازمه پس از دریافت کالا طی ۲۴ ساعت موضوع مغایرت به ایرانترم اطلاع‌رسانی و طی ۷ روز کالا برگشت داده شود. متأسفانه پس از این مدت بازگشت کالا امکان‌پذیر نخواهد بود.

استفاده از این سرویس فقط تحت شرایطی که کالا در کارتن یا جعبه اصلی و همراه با تسمه و بسته بندی کامل اولیه خود به ایرانترم بازگردانده شود مقدور است. برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش‌کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت کالا را از بین خواهد برد.

 هرگونه مغایرت یا ناقص بودن اقلام همراه کالا ، باید حداکثر ظرف  ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا، کارشناسان ایرانترم از طریق تلفن، واتس‌اپ و ایمیل اطلاع داده شود

درصورتیکه این مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل تشخیص است، مانند رنگ یا مشخصات درج شده روی بدنه یا کارتن ، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.

 اگر تشخیص مغایرت، بدون بازکردن بسته‌بندی ممکن است لازم است که کالا از حالت پلمپ اولیه یا بسته‌بندی اصلی خارج نشده باشد. ولی اگر امکان تشخیص مغایرت و کسری اقلام همراه فقط با باز کردن بسته‌بندی مقدور است، لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.

 

 مرجوع نمودن کالا بدلیل آسیب و ایراد ظاهری

 

 ظرف مدت ۲۴ ساعت پس از دریافت باید این موضوع به کارشناسان ایرانترم اطلاع‌رسانی شود. پس از گذشت مدت زمان ذکر شده (یک روز کاری) مسئولیتی متوجه فروشگاه نخواهد بود.

 می‌بایست کارتن و جعبه اصلی محصولات نگه داشته شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها وقتی ممکن است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی و با بسته بندی خود بازگردانده شود.

 برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت کالا را از بین خواهد برد.

  نکات مهمی که هنگام مرجوع نمودن کالا باید مد نظر داشت:

 کالاهایی که طبق سفارش خریدار و طبق مشخصات و ظرفیت مورد نیاز خریدار ساخته می شوند ، قابل مرجوع نمودن یا بازگشت نمی باشند.

 •  استفاده نادرست پس از تحویل کالا مواردی مانند حمل و نقل و جابجایی، نصب و راه‌اندازی شخصی و نادرست کالاهایی که نصب و راه‌اندازی آن صرفا توسط خدمات پس‌از‌فروش مجاز می‌باشند ضمانت بازگشت کالا را کنسل می‌کند.

 در موارد تعویض کالا، هزینه ارسال و تعویض کالا (هزینه رفت و برگشت) بر عهده خریدار می باشد.

 چنانچه کالای خریداری شده دارای هدیه و اقلام همراه باشد لازم است که به همراه کالای بازگشتی هدیه کالا و اقلام همراه نیز بازگشت داده شود.

 عکس کالاها در وبسایت ایرانترم برای تسهیل خرید می‌باشد و ممکن است جزئیات با کالای ارسالی مغایرت داشته باشد. ملاک وجود مغایرت، مشخصات فنی و اطلاعات محصولی داخل وبسایت می باشد.

 آسیب‌ها و مشکلات اعلام شده توسط خریدار، توسط کارشناسان ایرانترمبررسی می‏‌شوند و در صورت تائید وجود نقص فنی، کالا مشمول استفاده از ضمانت برگشت می‏‌شود. مجددا تاکید می‌گردد، این سرویس، عیوب فنی که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‌‏شود.

 

 • مرجوع نمودن کالا بدلیل آسیب فیزیکی در حین حمل و نقل توسط شرکت پست یا باربری

آسیب‏‌های فیزیکی ناشی از حمل و نقل شامل ضمانت برگشت کالا نمی‏‌شود.

اگر صدمه یا آسیب‏‌، در لحظه تحویل قابل مشاهده هستن، خریدار می‏‌تواند از تحویل‌گرفتن سفارش خودداری نموده و موضوع را سریعا به ایرانترم اطلاع بدهد.

در اولین فرصت حداکثر تا ۲۴ ساعت موضوع را به ما اطلاع دهید تا بموقع پیگری لازم انجام بشه.

هر گونه آسیب و صدمه در هنگام حمل و تحویل کالا به عهده شرکت حمل و نقل بوده و ایرانترم تنها در صورت تایید و پرداخت خسارت توسط شرکت حمل انتخابی در جهت ارتقای خدمات مشتریان جبران خسارت را پیگیری می‌کند.

 جعبه و کارتن کالا را دور نریخته و از نوشتن توضیحات، آدرس یا برچسب زدن  روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن خودداری نمایید.

 

چگونگی ارسال (برگرداندن کالا)

 

 با کارشناسان ایرانترم از طریق تلفن یا واتس اپ یا تلگرام  هماهنگی و از ارسال بدون هماهنگی جدا خودداری شود. درغیراینصورت استفاده از ضمانت بازگشت غیرقابل استفاده خواهد شد.     

 می‌بایست کالا در جعبه یا کارتن اصلی خود به ‏درستی بسته‌بندی شود و لوازم جانبی و همه اقلام همراه مثل دفترچه راهنما، کارت گارانتی، کارت بیمه، بند و قطعات بسته‌ بندی به همراه کالای اصلی ارسال شود.

 از برچسب زدن و هرگونه یادداشت نوشتن روی کارتن و جعبه پرهیز نموده و در صورت نیاز به ارائه توضیحات از برگه جداگانه استفاده کنید. همچنین از نوشتن آدرس روی جعبه یا کارتن اصلی کالا، جداً خودداری کنید و در صورت لزوم ، جعبه اصلی محصول را درون کارتن دیگری گذاشته، آن را ارسال کنید.

 

 درصورت ارسال با پست پیشتاز، عکس یا تصویر رسید پستی را از طریق واتس اپ (شماره: ۰۹۳۸۲۶۰۷۰۰) و یا info@irantherm  ارسال کنید.

 اگر از سایر شهرها و شهرستانها غیر از تهران کالا را مرجوع می‌کنید در مورد روش ارسال با کارشناسان ایرانترم از طریق شماره ۰۲۱۹۱۰۰۸۳۸۶ یا واتس اپ (شماره: ۰۹۳۸۲۶۰۷۰۰مشورت کنید.

آدرس پستی برای ارسال کالاهای مرجوعی: 

تهران، خیابان مفتح، نبش خیابان طالقانی، جنب بانک صادرات، پلاک ۹۵

کد پستی:   ۱۵۷۱۷۱۳۱۱۵

نظرات
  ارسال نظر
  (بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - نظرات شما بعد از تائید ادمین منتشر خواهد شد.